Diş sağlığı için neler yapmalıyız ?

Dişlerimizi günde en az 2 defa cialisfrance24.com fırçalamalıyız.

Diş beyazlatma zararlı mıdır ?

Bir diş hekimi tarafından yapılmazsa zararlı olabilir

Diş fırçalarken ne yapmalıyız?

Günde 2 kere fırçalayın.

Ortodonti nedir?

Yanlış konumlanmış (çapraşık) dişleri ve çeneleri düzelten bilim dalıdır. Ortodonti bu alanda uzmanlaşmış doktorlar tarafindan yapılmalıdır.

Dişlerin çapraşık çıkma sebebi nedir?

Bunun bir çok nedeni vardır. Çene küçük, dişler daha büyük olabilir. Dişler düzgün çıkmayabilir. Erken süt dişi kaybına bağlı olarak alttan gelecek olan daimi dişlerin yerleri muhafaza edilmediği için çapraşıklık oluşmuş olabilir.

Tel takmadan dişler düzelemez mi?

Dişlerin düzeltmek, dişleri hareket ettirmeye bağlıdır. Bu da sadece braketler ve teller ile sağlanmaktadır. Tellerin görüntüsünden rahatsız olanlar için Lingual Teknik dediğimiz yöntemle (tellerin dişlerin arka yüzüne takılmasıyla) veya estetik tellerle tedavi yapılabilir.

Estetik teller (Braketler) var mıdır?

Diş renginde porselen braketler bulunmaktadır. Daha az fark edilen braketlerdir. Ayrıca dişlerin arka yüzüne takılan tellerle (Lingual braketler) de tedavi mümkündür, ancak her çapraşıklık bu işlemlerle düzeltilemez. Bu yöntemlerin maliyeti metal braketlere göre daha fazladır.

Tellerin çıkartılması acıtır mı?

Tellerin takılmasında veya çıkarılmasında hastalar herhangi bir ağrı duymazlar.

Ortodontik tedavi pahalı bir tedavi midir?

Tedavinin ödemesini kolaylaştırmak için taksit yapılıp; ödeme seçenekleri hastaya sunulur. Ortodontik tedavinin sağladığı fiziksel ve psikolojik yararların ömür boyu süre geldiğini düşünürsek, ortodonti tedavisinin iyi bir yatırım olduğu görülüyor. Bunun dışında diğer protetik tedavi seçeneklerinin yanında hastanın dişlerinin tamamının korunması sağlanır.

Ortodontik tedavi sırasında neleri yememek gerekir?

Genel olarak çocukların sert ve yapışkan yiyeceklerden uzak durmasını öneriyoruz. Şeker ve şekerlemeler çocuğunuzun tellerine yapışabilir. uydu Havuç, elma ve kraker gibi sert yiyecekler braketlerin düşmesine neden olabilir. Ayrıca asitli içecekleri de önermiyoruz (kola ve benzeri içecekler)
 

 

Teller çıktıktan sonra dişlerde leke kalır mı?

Dişlerinizi tedavi boyunca düzenli ve etkili fırçalamışsanız leke kalmaz.